Exploring Amazing, czyli o podróżach.

Przystanek Seul.

Czyli co koniecznie trzeba zobaczyć w Seulu!

Ciekawe miejsca w Seulu.

엔 서울타워  Seoul Tower, zwana także Namsan Tower. Oficjalna nazwa to N Seoul Tower. Wieża widokowa Seulu, uznawana za najwyższy punkt widokowy. Początkowo była to wieża transmisyjna telewizji koreańskiej KBS, MBS, SBS oraz radiowa. Z czasem stała się punktem wycieczek turystów oraz samych Koreańczyków ze względu na piękne widoki rozpościerające się z wieży. Znajduje się na niej taras widokowy oraz obracająca się restauracja, dlatego wieża stała się miejscem oświadczyn zarówno Koreańczyk jak i obcokrajowców. Wieża posiada 5 pięter, przy czym czwarte piętro jest pominięte ze względów kulturowych. Bowiem Koreańczycy uważają, że „4” to cyfra przynosząca nieszczęście. Zatem na „4 piętrze” znajduje się owa ruchoma restauracja. Wokół wieży jest usytuowany przepiękny park, którym warto wybrać się pieszo na wieżę zwłaszcza wiosną, kiedy kwitną wiśnie. Wówczas można zobaczyć cudowne kwitnące drzewa wiśniowe J Na wieże można także dostać się kolejką. Seoul Tower liczy sobie 236 metrów.

Wieża Seulska nocą  Kłódki zakochanych na Wieży Seulskiej

Seoul Tower

인사동 Insadong to dzielnica Seulu a także ulica Insadong gil, na której znajdują się liczne herbaciarnie w dawnym stylu, sklepy z antykami, hanbokami, wyrobami rzemieślniczymi, ceramiką, dosłownie wszystkim co związane jest z dawną Koreą. Zaglądając na Insadong można troszkę przenieść się w czasie jak w starym filmie, ponieważ zakupy tutaj są ściśle związane z kulturą i historią Korei. Znajdują się tutaj liczne galerie sztuki, na ulicach można zobaczyć przedstawienia teatralne. Herbaciarnie w starym stylu urzekają przesuwanymi wewnątrz scianami z papieru i atmosferą tamtych czasów.

명동  Myongdeong-mekka zakupów! Można tutaj kupić dosłownie wszystko, są to hiper zakupy. Dzielnica obfituje w sklepy z ciuchami, butami, kosmetykami, torebkami oraz wiele wiele innych. Sklepy są bardzo zróżnicowane, od tych bardzo drogich typu Louis Vuitton, Prada poprzez sklepy takie jak Zara, H&M, Forever21 do tanich stoisk na ulicy. Każdy znajdzie coś dla siebie J Innymi słowy to dzielnica salonów i butików markowych producentów, można tutaj także znaleźć przesadnie kiczowate ciuchy i gadżety, brzydkie ozdoby i T-shirty z banalnymi napisami. Jest kolorowo i głośno. Co więcej dla głodnych Myonggond oferuje liczne knajpki, urzekające swą atmosferą, można dobrze zjeść czy napić się kawy. Na Myongdeong znajdują się także banki oraz fryzjerzy. Bardzo słynnym budynkiem jest Rzymskokatolicka Katedra Myongeodng 명동대성당, wzorowana na styl gotycki, przepiękna w środku, przypomina kościoły w Europie.

Myongdeong

 

이태원  Itaewon jest obok Insadong i Seoul Tower najsłynniejszym miejsce w Seulu ze względu na to, iż jest to dzielnica obcokrajowców. Znajdują się tutaj największe hotele takie jak Hamilton czy Grand Hyatt, kuchnie świata, liczne kluby. Jednym słowem jest to bardzo „kolorowa” dzielnica ze względu na liczność obcokrajowców przybywających z różnych stron swiata. Dzielnica cieszy się sporym zainteresowaniem podczas weekendów, ponieważ przybywa tu dużo imprezowiczów.

코엑스몰  COEX. Mieści się tu wielkie centrum konferencyjne i hotele, takie jak stylowy Park Hyatt czy Intercontinental, jak również największe akwarium w Korei ze szklanym tunelem, kino Megabox z16 salami kinowymi i największe podziemne centrum handlowe w całej Azji. W księgarni Bandi and Luni znajdziesz duży wybór anglojęzycznych książek i magazynów. W centrum handlowym mieszczą się również butiki takich marek jak American Apparel czy Zara, jak również mnóstwo lokalnych sklepów i stoisk z pamiątkami. Czynne codziennie od10:00 do22:00. coex.co.kr/eng

 

롯데월드  Lotte World- Disneyland Korean style J Park rozrywki w centrum Seulu. Lotte World podzielony jest na dwie czesci. Jedna znajduje sie w budynku (i jest to wg. Ksiegi Rekordow Guiness'a najwiekszy powierzchniowo tego typu park rozrywki na swiecie), a druga czesc znajduje sie na zewnatrz. Znajduje się tam mega park rozrywki, luksusowy hotel, muzeum folkowe, centrum handlowe, kina, teatr oraz siłownie. Na zwiedzanie Lotte World potrzebujecie kilku dni. Miejsce przypomina Disneyland, chociaż Koreańczycy twierdzą, ze nie jest to kopia Disneylandu.

경복궁  Pałac Królewski.  Gyeongbokgung („gung”궁 – oznacza pałac.), ze spektakularną zmianą warty i Muzeum Folkloru, oraz znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO: 창덕궁 Changdeokgung (tzw. Wschodni Pałac) nasz ulubiony pałac ze wspaniałym kompleks ogrodowym. W tym rejonie znajduje się również konfucjańska świątynia Jongmyo. Historia Gyeongbokgung sięga czasów Korei dynastii Joseon, pierwsze zabudowania powstały na tym terenie już w 1395 roku. Niestety ze względu na ciężką historię Korei, również Gyeongbokgung dużo się nacierpiał. W 1592 roku został spalony podczas inwazji Japonii i aż przez 273 lata jego szczątki niszczały w zapomnieniu. Dopiero w 1867 roku przeprowadzono renowację podczas której odbudowano 330 budynków, które stanęły na powierzchni 432,703 m2. Dziedziniec Zewnętrzny i Dziedziniec Wewnętrzny tworzyły podział życia władcy na dwie strefy. W Zewnętrznym znajdowały się oficjalne pomieszczenia dla władcy oraz podległych mu urzędników, a w Wewnętrznym kwatery prywatne dla rodziny królewskiej oraz ogrody. Zwiedzanie samego kompleksu pałacowego nie ma konkretnie wytyczonej ścieżki. Układ labiryntowy został zachowany, więc wydaje się, ze ciągle jest coś nowego do zobaczenia.

봉은사  Świątynia Bongeunsa. Znajduje się tu gigantyczny posąg Buddy, spoglądającego na pogrążoną w zgiełku dzielnicę Gangnam. Można dojechać tam metrem, które jest tanie, czyste i nieskomplikowane. Wchodząc do środka kompleksu świątynnego poczujesz, jak opuszczają cię wszelkie codzienne troski. Wstęp wolny, zwykle otwarte między4:00 a21:00. Świątynia Bongeunsa położona jest vis a vis centrum konferencyjnego COEX w dystrykcie Gangnam-gu. Lokalizacja więcej, niż dogodna w przypadku odbywania w centrum spotkania czy uczestnictwa w konferencji. Cały kompleks świątynny niemal w całości spłonął w pożarze 1939 roku, po którym świątynię nie tylko skrzętnie odbudowano, ale także rozbudowano. Na terenie świątyni znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Korei posągów Buddy 23 metrowy Maitreya Budda. Posąg usytuowany jest u podnóża góry, obejść go można ścieżkami wytyczonymi w lesie a ze zbocza rozciąga się piękny widok na nowoczesną architekturę koreańskiej stolicy. 

Wpis w kategorii: Blog
Opublikowane przez: